Püromuusikal

[one_half]Muusikaga sünkroonis lastav ilutulestik e. püromuusikal on kõige töömahukam, aga samas erilisem ilutulestiku vorm, mis ühendab endas kahte kaunist kunstiliiki – muusikat ja ilutulestikku. Žanr ise ulatub 18.sajandisse. Kuulsaimad näited on kindlasti G.Fr.Händeli “Kuninglik tulevärgimuusika” ja “Veemuusika”. Hiljem on mitmedki heliloojad, nende hulgas L. van Beethoven ja P.Tšaikovski, kirjutanud spetsiaalselt ilutulestiku tarbeks muusikat. Tänapäeva tuntumad näited on seotud J.M.Jarre ja M.Oldfieldiga.
Analoogsed suuremad ilutulestikud Eestis on olnud Tamula Järvemuusika kontserdid, kus Ruf Ilutulestikud aastatel 1997-1999 koostöös ERSO, Hollandi Raadio ja Tampere Sümfooniaorkestriga korraldas vaatemängu kümnetele tuhandetele vaatajatele ning  Õllesummeri avamisel korraldatud püromuusikalid „Koit“ ja „Isamaa ilu hoieldes“.
Tänaseks oleme välja töötanud erinevad programmid nii klassikalise kui popmuusika tarvis. Tänu olemasolevale tehnilisele baasile oleme võimelised kava koostama tellija lemmikmuusikast lähtudes. Püromuusikali ettevalmistusaeg on pikk, seoses sellega soovitame tellimist mitte viimasele hetkele jätta.

Püromuusikali galerii

[/one_half]

[one_half_last]
[/one_half_last]